Społeczne Gimnazjum w Żarach      -      ul. 11 listopada 33,      68-200 Żary,      tel. 068-363-69-39,      e-mail: szkola@slo.zary.pl

 

 
 Obecnie gości on-line:  
 
 
  Aktualności
 
  Informacje o szkole
  Grono
  Plan lekcji
  Klasy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
 
  Najlepsi uczniowie
  Osiągnięcia sportowe
  Osiągnięcia edukacyjne
  Osiągnięcia plastyczne
 
  Kalendarz imprez
  Obóz integracyjny
  Bal sportowca
  Dzień chłopaka
  Dzień nauczyciela
  Inauguracja roku szkolnego
  Zakończenie roku szkolnego
  Boże Narodzenie
  Święta patriotyczne
  PCK
 
  Współpraca szkoły
  Galeria
  Prace uczniów
  Liga Mistrzów
  Archiwum
   
   
   
 

statystyka

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

 

LANDAU/GYMNASIUM WEIßWASSER
04.04.2009r.
 

Dnia 4 kwietnia 2009 młodzież z naszego gimnazjum wzięła udział w polsko-niemieckich warsztatach plastycznych. "Nie święci garnki lepią bo i my ...". Podczas bardzo ciekawych zajęć ceramicznych uczniowie lepili garnki, dzbanki, kielich i inne naczynia. Uczestnikami tych warsztatów byli: Karolina Jakubiszyn, Magdalena Gaik, Natalia Góral, Magda Rola, Kajetan Gwiazdowski, Michł Jasinowski, Karolina Hakman, Paulina Zielińska, Monika Bednarek.


Gazetka - wydanie niemieckie
 

   

 

LANDAU/GYMNASIUM WEIßWASSER
04.03.2009r.
 

Dnia 4 marca w Społecznym Gimnazjum miało miejsce kolejne spotkanie z uczniami zaprzyjaźnionego gimnazjum z Weisswasser. Tym razem tematem spotkania była sztuka. Uczniowie polscy i niemieccy mieli okazję do zaprezentowania swoich uzdolnień, jak również, w niektórych przypadkach, do przekonania się co do tego, że stworzenie dzieła nie jest domeną tylko artystów. Warsztaty artystyczne przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Rusak. Poprzedzone one były zajęciami, na których młodzież polska i niemiecka mogła się bliżej poznać. Po trudach pracy nad wykonaniem rycin oraz odlewów gipsowych, wzmocnieni posiłkiem uczniowie obu szkół udali się na spacer po Żarach. I jak to zawsze bywa, to co dobre kończy się szybko. Tak i tym razem czas był nieubłagany. O godzinie 17.30 pożegnaliśmy naszych niemieckich przyjaciół. Zmęczeni twórczą pracą, ale i zadowoleni z powstałych dzieł uczniowie z Niemiec odjechali do domu. Następne spotkanie za miesiąc w Weisswasser.

Galeria

Bilder

 

LANDAU/GYMNASIUM WEIßWASSER
16.10.2008r.

Szesnastego października br. w naszej szkole osiemnastu uczniów miał okazję spotkać się z delegacją z Landau Gymnasium, liczącą siedemnastu uczniów i dwóch opiekunów. Spotkanie trwało od godziny 10:00 do 17:00, w tym czasie odbyły się zawody sportowe w konkurencjach takich jak koszykówka, siatkówka i pływanie, a także spacer połączony ze zwiedzaniem naszego miasta. Było to pierwsze z cyklu czterech zaplanowanych na ten rok szkolny spotkań, kolejne odbędzie się w grudniu, już w Landau. Dziękujemy naszym gościom za mile spędzony czas. Do zobaczenia za dwa miesiące!

Das Sporttreffen von den Landauer und Sorauer Schüler. Die Fotos aus diesem Treffen kann man dort finden.

Die deutsch-polnische Schülerbegegnung am 16.10.2008. Hier die Schüler von Landau Gymnasium in Weißwasser.
 

Galeria Bilder

 

 

 
 
 

Copyright © www.sg.zary.pl - 2008. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.