Społeczne Gimnazjum w Żarach      -      ul. 11 listopada 33,      68-200 Żary,      tel. 068-363-69-39,      e-mail: szkola@slo.zary.pl

 

 
 Obecnie gości on-line:  
 
 
  Aktualności
 
  Informacje o szkole
  Grono
  Plan lekcji
  Klasy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
 
  Najlepsi uczniowie
  Osiągnięcia sportowe
  Osiągnięcia edukacyjne
  Osiągnięcia plastyczne
 
  Kalendarz imprez
  Obóz integracyjny
  Bal sportowca
  Dzień chłopaka
  Dzień nauczyciela
  Inauguracja roku szkolnego
  Zakończenie roku szkolnego
  Boże Narodzenie
  Święta patriotyczne
  PCK
 
  Współpraca szkoły
  Galeria
  Prace uczniów
  Liga Mistrzów
  Archiwum
   
   
   
 

statystyka

 8 PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ - 11 LISTOPADA

05-11-2009

10 listopada w Społecznym Gimnazjum odbył się „8 Przegląd Twórczości Patriotycznej”. Celem przeglądu było zaprezentowania dorobku związanego z wychowaniem patriotycznym, promowanie wśród młodzieży historii, tradycji i kultury polskiej, kształtowanie wśród młodych Polaków poczucia świadomości narodowej i obywatelskiej oraz stworzenie uczestnikom możliwości wystąpienia przed szeroką publicznością.

Tego dnia odbył się również apel z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989r.


 

 OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

07-11-2008

7 listopada 2008 roku uczciliśmy 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku obchody tego dnia związane są z Przeglądem Twórczości Patriotycznej (w tym roku już VI edycja). Do tej pory obchody tej uroczystości przygotowywali gimnazjaliści, którzy popisywali się swoimi zdolnościami aktorskimi oraz wiedzą dotyczącą historii Żar. W tym roku będzie zmieniona formuła – tym razem zaprezentują się licealiści. W formie humorystycznej pokażą oni swoją wizję tych wydarzeń historycznych, które kojarzą im się z uzyskaniem niepodległości. Na pewno śmiech będzie dużo, ale także świetna powtórka z historii. Zapraszamy wszystkich na salę gimnastyczną po 2 lekcji.

 

 
 

Copyright © www.sg.zary.pl - 2008. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.