Społeczne Gimnazjum w Żarach      -      ul. 11 listopada 33,      68-200 Żary,      tel. 068-363-69-39,      e-mail: szkola@slo.zary.pl

 

 
 Obecnie gości on-line:  
 
 
  Aktualności
 
  Informacje o szkole
  Grono
  Plan lekcji
  Klasy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
 
  Najlepsi uczniowie
  Osiągnięcia sportowe
  Osiągnięcia edukacyjne
  Osiągnięcia plastyczne
 
  Kalendarz imprez
  Obóz integracyjny
  Bal sportowca
  Dzień chłopaka
  Dzień nauczyciela
  Inauguracja roku szkolnego
  Zakończenie roku szkolnego
  Boże Narodzenie
  Święta patriotyczne
  PCK
 
  Współpraca szkoły
  Galeria
  Prace uczniów
  Liga Mistrzów
  Archiwum
   
   
   
 

statystyka

 BOŻONARODZENIOWY TURNIEJ PIONÓW

23-12-2009

Dnia 22.12.2009 odbył się Turniej Pionów połączony wraz z przeglądem kolęd w wykonaniu pionów klas gimnazjum oraz liceum.
Motywem przewodnim były hasła dobrego wychowania. W związku z tym przygotowano konkurencje dotyczące wiedzy o zasadach etykiety. Nie zabrakło także zabaw takich jak kalambury.
Starania przedstawicieli pionów były oceniane przez komisję w składzie: Pani Czarnecka, Pani Tioskow, Siostra Damaris Rogowska, Pan Massier, Pan Janicki. Animatorem imprezy był Pan Mantyk.
Nagrodę główną - "Złotego Renifera" otrzymał pion C.
Spotkanie zakończono wspólnym opłatkiem oraz złożeniem świątecznych życzeń przez Pana Dyrektora Polakowskiego dla całego grona szkolnego.

 

 

 SZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

16-12-2008

W dniu 19 grudnia odbędzie się festiwal kolęd przygotowany przez poszczególne klasy. Każda klasa na dwa tygodnie przed festiwalem losowała kolędę. Dodatkowo klasa może wykonać kolędę w języku obcym. Oj, będzie się działo ...

Klasy będą miały również swoje wigilie z wychowawcami i zaproszonymi nauczycielami. Ogłoszenie wyników festiwalu kolęd planowane jest na godzinę 11.30. Tradycyjnie o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej planowana jest wigilia szkolna, na którą zapraszamy absolwentów.

 

 

Regulamin szkolnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

1. Poszczególne klasy losują tytuły kolęd 2 tygodnie przed festiwalem - 1 kolęda dla klasy. Dodatkowo każda klasa może wykonać kolędę w języku obcym.

2. Preferowany akompaniament na żywo.

3. Dopuszczalny podkład muzyczny na żywo.

4. Kryterium oceniania przez jury: zaangażowanie wykonawców - ilość śpiewających i aktywność podczas śpiewu, zachowanie wykonawców - kultura bycia, stroje dostosowane do śpiewanych utworów, walory artystyczne wykonywanego utworu - oryginalna oprawa utworu.

Nagrody:

Główna - 1 dzień bez pytania wybrany przez zwycięzców w nowym semestrze; oceny cząstkowe z religii, muzyki lub języka obcego (jeśli klasa zdecyduje się na dodatkową kolędę w jezyku obcym) oraz wyróżnienia - zależnie od jury.
 

 

 
 

Copyright © www.sg.zary.pl - 2008. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.